Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie udziela klientom wsparcia w ramach Funduszu Dopłat do Oprocentowania (FDO) uruchomionego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dzięki wprowadzeniu programu dopłat, przedsiębiorcy dotknięci skutkami COVID-19 mają możliwość przetrwania najtrudniejszego okresu, poprzez uzyskanie tańszego finansowania przeznaczonego do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przedsiębiorcy, bez względu na wielkość firmy, mogą skorzystać z dopłaty do odsetek kredytu obrotowego. Dopłaty przysługują zarówno rolnikom prowadzącym podstawową produkcję rolną, jak i mikro, małym, średnim i dużym przedsiębiorcom.

  • Fundusz dopłaci do oprocentowania kredytów obrotowych (czyli finansujących bieżącą działalność firmy) – nowych i już zaciągniętych
  • BGK pokryje część odsetek kredytu maksymalnie przez 12 miesięcy
  • Wsparcie z Funduszu dotyczy wyłącznie odsetek kredytu – nie pomniejsza rat kapitałowych
  • Mikro-, małe i średnie firmy otrzymają dopłatę do oprocentowania w wysokości dwóch punktów procentowych, a duże jednego punktu procentowego

Umowy i aneksy dotyczące kredytów z dopłatą BGK mogą być zawierane tylko do końca tego roku tj. 31 grudnia 2020 roku, dlatego aby móc skorzystać z preferencyjnego finansowania, wniosek kredytowy należy złożyć odpowiednio wcześniej.

Fundusz Dopłat do Oprocentowania działa w Banku Gospodarstwa Krajowego. Limit wydatków na dopłaty na 2020 rok to ok. 296 mln zł, a na 2021 r. – 271 mln zł z budżetu państwa. Rozwiązanie zostało przyjęte na mocy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0.


Szczegóły oferty dostępne w naszych placówkach. Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

(tel. 55 261 45 30)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress