2023 rok

 • „Symbol Polskiej Bankowości 2023″ – Program realizowany jest przez Monitor Rynkowy, a jego celem jest wyłonienie podmiotów różnych branż, wyróżniających się jakością, odpowiedzialnością biznesu oraz ugruntowanym wizerunkiem na rynku
 • „5 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Banków Spółdzielczych” – Ranking corocznie organizuje Strefa Gospodarki, wyłaniając liderów na podstawie osiągniętych wyników, działalności filantropijnej oraz dynamiki rozwoju.

2022 rok

 • „5 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Banków Spółdzielczych” – Ranking prowadzony jest przez Magazyn Strefa Gospodarki, w swoich analizach bierze pod uwagę wiele czynników m.in. wyniki i kondycję finansowa Banku, rozwiązania technologiczne i ekologiczne, digitalizacja procesów oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój.
 • „Medal za zasługi dla pożarnictwa powiatu kwidzyńskiego” – Podczas spotkania zorganizowanego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ryjewie. Zarząd oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kwidzynie nagrodził bank złotym medalem „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu kwidzyńskiego”.
 • „PBS przyjacielem kwidzyńskiego sportu” – Podczas uroczystego zakończenia sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi Zarząd MMTS Kwidzyn wręczył  pamiątkową statuetkę za istotne wsparcie Klubu. Z MMTS-em jesteśmy już od 15 lat i z dużą przyjemnością wspieramy ich działania.

2020 rok

 • „3 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Banków Spółdzielczych” – Ranking prowadzony jest przez Magazyn Strefa Gospodarki, w swoich analizach bierze pod uwagę wiele czynników m.in. wyniki i kondycję finansowa Banku, prowadzoną politykę kadrową, inwestycje, a także działania prowadzone na rzecz społeczności lokalnej.

2019 rok

 • „3 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Banków Spółdzielczych” – Rankingu prowadzony jest przez Magazyn Strefa Gospodarki, w swoich analizach bierze pod uwagę wiele czynników m.in. wyniki i kondycję finansowa Banku, prowadzoną politykę kadrową, inwestycje, a także działania prowadzone na rzecz społeczności lokalnej.

2018 rok

 • „Mocny Bank Godny Zaufania 2018″ – Konkurs organizowany przez Instytut Europejskiego Biznesu. W konkursie  oceniano zgłoszone podmioty na podstawie analizy kondycji finansowej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na całkowity współczynnik wypłacalności. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie przykłada ogromną wagę do utrzymywania dobrych relacji zarówno z klientami, jak i współpracującymi z bankiem partnerami. Praca nad dynamicznym rozwojem z jednoczesnym utrzymywaniem stabilnej i wiarygodnej pozycji jest naszym priorytetem. Tym bardziej tytuł banku Godnego Zaufania 2018 jest dla nas cennym wyróżnieniem i dużym zaszczytem.

2017 rok

 • „Najlepszy Bank 2017”  w rankingu Gazety Bankowej. W tegorocznej edycji konkursu PBS znalazł się na 25 miejscu rankingu w kategorii „Duże Banki Spółdzielcze”. Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie efektywności pracy banku, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Biorąc pod uwagę dużą ilość banków spółdzielczych w Polsce, cieszymy się, że nasz bank wypracował tak wysoką pozycję. Ranking najlepszych banków tworzony jest na podstawie ankiet, wypełnionych przez banki na bazie danych zawartych w sprawozdaniu finansowym za dany rok. Rodzaj branych pod uwagę wskaźników i ich wag jest niezmienny od kilku lat, co pozwala na porównanie dynamiki rozwoju banków, którym udało się znaleźć w rankingu. Konkurs rozstrzygany jest w kilku kategoriach, z podziałem na banki komercyjne i banki spółdzielcze. W jury konkursu zasiadają m.in. Krystyna Majerczyk-Żabówka – prezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Adam Łęcki – prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej oraz prof. Jerzy Żyżyński – członek Rady Polityki Pieniężnej.
 • RUBINOWY HIT 2017 z trzema gwiazdami. Tym razem Bank nasz otrzymał honorowy tytuł za wdrożenie innowacyjnej  technologicznie aplikacji Planet Mobile HCE Wallet, która umożliwia dodawanie oraz przechowywanie kart płatniczych w telefonie. Za jej pomocą można wygodnie płacić zbliżeniowo telefonem za zakupy w sklepie, tak jak zwykłą kartą zbliżeniową. Dane kart przechowywane są w najnowszej technologii Host Card Emulation, która zapewnia poziom bezpieczeństwa wymagany przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard.

2016 rok

 • RUBINOWY HIT 2016 z dwiema gwiazdami. W dniu 22 czerwca br. na Zamku w Gniewie odbyła się uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia Konkursu Gospodarczo-Samorządowego HIT Pomorza i Kujaw A.D. 2016. Konkurs od kilku lat promuje cenne i nieszablonowe dokonania w sferze gospodarki oraz samorządności. Organizatorem konkursu jest Agencja Promocyjna „Punkt S” oraz Konwent Starostów województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie już po raz kolejny został laureatem nagrody w kategorii RUBINOWY HIT 2016 z dwiema gwiazdami za kompleksową ofertę usług bankowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych i internetowych.  którą mieli zaszczyt odebrać Wiceprezes Zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie Pan Maciej Jankowski oraz Kierownik Wydziału Organizacyjnego Pani Andżelika Królikowska
 • 100 największych instytucji finansowych w Polsce. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie w Głównym Rankingu znalazł się na 84 miejscu w gronie 100 największych instytucji finansowych pod względem przychodów ogółem, które najlepiej radzą sobie na rynku w Polsce. W rankingu Najwieksze Banki PBS w Kwidzynie znalazł się na 18 miejscu. Dziennik „Gazeta Finansowa” to jeden z najważniejszych tygodników ekonomicznych w Polsce. Dane zostały zebrane z ankiet nadsyłanych do redakcji, jak i tych prezentowanych na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy zostały sklasyfikowane pod względem wielkości wyników po trzech kwartałach 2015 roku a miejsca w rankingu ułożone zostały wg dynamiki zmiany procentowej, jaka nastąpiła w bieżącym kwartale w stosunku do analogicznego kwartału roku poprzedniego. Każdy ranking to najbardziej optymalne zestawienie, dzięki któremu instytucje finansowe mają okazję przyjrzeć się swoim wynikom na tle swojej konkurencji a nasi Klienci, w którym miejscu rynku finansowego znajduje się nasz Bank.

2015 rok

 • Bank Spółdzielczy Roku 2015. Laureatami Kategorii: Bank Spółdzielczy Roku 2015 to podmiot, które określa jedno słowo – uczciwość. Uczciwość względem Klientów, przejawiająca się w oferowaniu przejrzystych, wiarygodnych oraz bezpiecznych produktów i usług finansowych. To Instytucje nastawione na rozwój, dla których priorytetem jest nieustanne poszukiwanie optymalnych rozwiązań dla Klienta, oraz jego kompetentna obsługa. To placówki, za sukcesem których stoi wieloletnie doświadczenie i wiedza kadry pracowniczej. To podmioty gwarantujące bezpieczeństwo usług, godne zaufania i polecenia. Jednym z tych podmiotów został Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie
 • Hit Regionu 2015 z gwiazką. 24 czerwca 2015 roku podczas gali na Zamku w  Gniewie Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie już po raz piąty został laureatem Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza i Kujaw i Pomorza A.D. 2015. Konkurs od kilku lat promuje nieszablonowe i cenne dokonania w sferze gospodarki oraz samorządności. Organizatorem konkursu jest Agencja Promocyjna „Punkt S” oraz Konwent Starostów regionu pomorskiego. Patronat nad tegorocznym konkursem objęli Przewodniczący Konwentu Powiatów Pomorskich Mirosław Czapla oraz Przewodniczący Konwentu Powiatów Kujawsko-Pomorskich Iwona Karolewska.

2014 rok

 • Gepard Biznesu 2014. Spośród 364 banków spółdzielczych Grupy BPS, których wyniki finansowe przeanalizował Magazyn Przedsiębiorców “Europejska Firma”, tytuł Gepard Biznesu 2014 uzyskało 294 banki, bo ich wartość rynkowa w latach 2012-2014 wzrosła o więcej niż 20 proc. Na podium znalazł się Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie. W metodologii tej wyceny banków uzyskuje się porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 • „Bank Przyjazny Biznesowi 2014” w uznaniu dla konsekwencji, z jaką bank rozwija usługi bankowe skierowane do klientów biznesowych, przyjazność i wyjątkową jakość świadczonych im usług.
  Średnia ocen banku to 6 punktów na 6 możliwych do zdobycia. Zwycięzcy Konkursu, organizowanego przez Instytut Nowoczesnego Biznesu, wyłaniani są na podstawie ankiet nadsyłanych przez firmy, Klienci docenili nasz Bank za:
 • szybkość obsługi, rzetelność i indywidualne podejście do klienta,
 • rzeczowość, punktualność i dobór oferty,
 • profesjonalizm, szeroką gamę proponowanych produktów,
 • bardzo dobrą współpracę.
 • W dniu 18 marca 2014 roku Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk oraz Wicewojewoda Pomorski Pan Michał Owczarczak złożyli oficjalne podziękowania na ręce Prezes Zarządu Banku  Pani Ireny Kopik dla Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie za aktywne wspieranie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego, a tym samym za wkład w rozwój naszego regionu.
 • 26 czerwca 2014 roku podczas gali XI Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza na Zamku w Krokowej wręczono statuetki nagrodzonym firmom, organizacją oraz instytucją samorządowym, które w 2014 roku zasłynęły ze szczególnych osiągnięć. Wiceprezes Zarządu Pan Maciej Jankowski z rąk Dyrektora Konkursu HIT  Tadeusza Jasiuwiana oraz Wicestarosty Kartuskiego Bogdana Łapa odebrał nagrodę RUBINOWY HIT 2014 za efektywne działania w podnoszeniu kwalifikacji pracowników Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie.

2013 rok

 • Podziękowania od Marszałka Województwa Pomorskiego i Wojewody Pomorskiego – za działalność na rzecz sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz zaangażowanie w rozwój regionu
 • PBS w Kwidzynie w gronie 100 największych instytucji finansowych w Polsce! Międzynarodowa wywiadownia gospodarcza Bisnode D&B Polska we współpracy z redakcją popularnego miesięcznika „Gazety Bankowej” wytypowała tegorocznych laureatów „Listy 100 największych instytucji finansowych”. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie znalazł się w doborowym towarzystwie, takich instytucji finansowych jak PKO Bank Polski, PZU S.A., BRE Bank, Bank Zachodni WBK, czy też Aviva TUnŻ. Biorąc pod uwagę spółdzielcze instytucje bankowe Powiślański Bank Spółdzielczy jest jednym  z liderów pod względem wyniku finansowego netto, przychodu z działalności oraz dynamiki jego wzrostu.
 • PBS w Kwidzynie jako najefektywniejszy bank spółdzielczy. Miło jest nam poinformować Państwa o kolejnym sukcesie Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, jakim jest zajęcie III miejsca w kategorii „Najefektywniejsze Banki” powyżej 200 mln zł sumy bilansowej. Nasz bank, wyróżniony został pod względem dynamiki przyrostu funduszy własnych.
  Dzięki informacjom zgromadzonym przez redakcję miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” na podstawie przeprowadzonych ankiet, wyłoniona została grupa 100 najlepszych banków spółdzielczych i poddana ocenie w dwóch kategoriach: „największe banki spółdzielcze” oraz „najefektywniejsze banki spółdzielcze”.
 • KRYSZTAŁOWY HIT 2013. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie już po raz trzeci został laureatem konkursu Gospodarczo-Samorządowego HIT REGIONU 2013. Ranga przedsięwzięcia od kilkunastu lat promuje szczególnie oryginalne i cenne  dokonania zrealizowane w sferze gospodarki, samorządności, czy też ekologii. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie otrzymał  honorowy tytuł KRYSZTAŁOWY HIT 2013 za wdrażanie innowacyjnych-nowoczesnych technologii informatycznych w bankowości spółdzielczej. PBS w Kwidzynie doceniono za wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w sferze działalności bankowej, między innymi takich jak biometria, czy też recycler biometryczny.

2012 rok

 • Podziękowania od Marszałka Województwa Pomorskiego i Wojewody Pomorskiego za działalność na rzecz sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz zaangażowanie  w rozwój regionu – list otrzymany 23.02.2012 r.
 • Tytuł „Hit Regionu 2012” za dynamikę rozwoju poprzez uruchomienie nowych placówek. Celem konkursu jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów gospodarczych
  i ekologicznych regionu, jego powiatów i gmin.
 • Złota Koniczynka – najwyższe odznaczenie organizacyjne PSL, przyznane zostało Powiślańskiemu Bankowi Spółdzielczemu
  w Kwidzynie za całokształt działań podejmowanych w celu rozwoju sektora rolnego na naszym terenie. Odznakę wręczył Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Pan Krzysztof Trawicki oraz Prezes Zarządu Powiatowego PSL Pani Ewa Stec.
 • Novum Polskiej Informatyki Bankowej. Wyróżnienie przyznawane jest za istotny wkład w rozwój nowoczesnych technologii w bankowości spółdzielczej przyczyniających
  się do istotnych zmian, w szczególności w zakresie informatyki bankowej.
 • III miejsce w Rankingu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych „Bank Spółdzielczy – Wiarygodny Doradca Finansowy” w kategorii Banków Spółdzielczych
  powyżej 200 mln zł

 

2011 rok

 • PBS w Kwidzynie Gospodarczo-Samorządowym Hitem Regionu
  Centrum Edukacji i Promocji Regionów w Szymbarku stało się miejscem, w którym spotkali się przedstawiciele najlepszych firm i gospodarstw z województwa pomorskiego. Wszystko za sprawą uroczystej gali, podczas której już po raz VIII w konkursie Pomorski Gospodarczo–Samorządowy HIT 2011 nagrodzeni zostali przedsiębiorcy oraz samorządy, które w bieżącym roku osiągnęły największy rozwój lub znacznie poszerzyły ofertę turystyczną regionu pomorskiego i go wypromowały. Ze zgłoszonych do konkursu 137 firm i samorządów do finału zakwalifikowanych zostało zaledwie 34, spośród których następnie kapituła wybrała najlepszych. Wśród laureatów wyróżniono także Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, któremu za systematyczne doskonalenie jakości usług bankowych przyznano tytuł HIT REGIONU 2011.

2010 rok

 • FIRMA„ ROKU 2010
  Dnia 16.06.2011 r. po raz kolejny w Sali Teatru Miejskiego w Kwidzynie odbyła się coroczna gala, podczas której wręczane są Honorowe Nagrody Burmistrza Miasta i Przewodniczącego Rady Miejskiej w kategorii „FIRMA ROKU”, „CZŁOWIEK ROKU” i NAGRODY W DZIEDZINIE KULTURY I SPORTU. Gospodarzami uroczystości byli Burmistrz Miasta Kwidzyna Pan Andrzej Krzysztofiak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Kazimierz Gorlewicz. Wśród gości można było zauważyć posła na Sejm RP Jerzego Kozdronia, burmistrzów, wójtów oraz radnych z gmin powiatu kwidzyńskiego. Laureatem tegorocznej edycji został również Nasz Bank, który otrzymał Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kwidzynie  w kategorii „FIRMA ROKU 2010”.Dyplom oraz pamiątkową statuetkę osobiście z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Kazimierza Gorlewicza odebrała Prezes Zarządu Banku Pani Irena Kopik. Otrzymana nagroda to wyraz uznania dla Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie za wyniki osiągnięte w 2010 roku oraz uhonorowanie wysokiej jakości usług świadczonych instytucjom, przedsiębiorcom oraz mieszkańcom miasta.Nagrody wręczane są osobom oraz instytucjom za szczególne osiągnięcia na rzecz mieszkańców powiatu oraz za praktyczne wdrażanie w życie idei samorządności.
 • Lider Filantropi
  Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie znalazł się w gronie laureatów IV edycji ogólnokrajowego konkursu „Liderzy Filantropii”. Ranking prowadzony w dwóch kategoriach: firma, która w roku 2009 przekazała na cele społeczne największy odsetek swoich dochodów przed opodatkowaniem, firma, która w roku 2009 przekazała najwięcej środków na cele społeczne, ujawnił, iż w pierwszej z nich, kwidzyński bank uplasował się na drugiej pozycji w kraju. Podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 27 października br. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, reprezentowany przez Wiceprezesa Zarządu Banku Panią Barbarę Pietrzak oraz Członka Zarządu Banku Pana Tomasza Jankowskiego, PBS w Kwidzynie uhonorowany został pamiątkowym dyplomem Lidera Filantropii 2010.

2009 rok

 • Solidny Pracodawca Roku 2009
  W szóstej edycji jednego z najbardziej prestiżowych ogólnopolskich konkursów z dziedziny zarządzania personelem Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie został wybrany „Solidnym Pracodawcą Roku 2009”.
  Tytuł został przyznany przez Pro-Media wydawcę „Rzeczy o Biznesie” publikowanej w dzienniku Rzeczpospolita. Za prowadzenie przyjaznej pracownikom polityki personalnej Bank doceniony został już po raz drugi. Pierwszy raz nagrodę otrzymał w 2007 roku.
 • Złoty Gepard dla PBS Kwidzyn
  W piątek 21 maja br. podczas zorganizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Pomorskiego w Gdańsku, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów wyróżniającym się w województwie firmom, bankom oraz samorządom.
  W konkursie zorganizowanym przez Instytut Lokalnego Biznesu uczestnicy ubiegali się o tytuły i wyróżnienia w wielu kategoriach, w których pod uwagę brana była m.in. dynamika wzrostu przychodów, zysku netto i aktywów.
 • Orzeł Agrobiznesu 2009
  Dnia 9 grudnia 2009r. w Domu Literatury w Warszawie odbył się XXIX Finał Konkursu ,,Orzeł Agrobiznesu”. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie został Laureatem tego prestiżowego konkursu. Prezes Zarządu Banku, Pani Irena Kopik odebrała nagrodę w postaci  statuetki ,, Orzeł Agrobiznesu 2009” z rąk Pani Ewy Kierzkowskiej – wicemarszałek Sejmu RP, która pełni honorowy patronat nad konkursem, a także  Pana Franciszka Stefaniuka – Posła na sejm RP i jednocześnie Przewodniczącego Kapituły konkursu
 • Wyróżnienie „Najlepszy Bank Spółdzielczy A.D. 2008”
  W dniu 19 listopada na Zgromadzeniu Prezesów Banków Spółdzielczych Zrzeszonych z Bankiem BPS SA. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie reprezentowany przez Panią Prezes Irenę Kopik otrzymał po raz drugi z rzędu wyróżnienie przyznane przez Prezesa Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie w konkursie „Najlepszy Bank Spółdzielczy A.D. 2008”. Konkurs przeprowadzony został przez Departament Bankowości Spółdzielczej Banku BPS. Wyróżniono w nim banki charakteryzujące się najbardziej dynamicznym rozwojem i stałym doskonaleniem dotychczasowej działalności.

2008 rok

 • „Najpiekniejsze wnętrze siedziby banku społdzielczego” Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Gepardów Biznesu, która odbyła się 1 października 2008 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy”. Nasz bank otrzymał dyplom za zajecie II miejsca w Kategorii „Najpiekniejsze wnętrze siedziby banku społdzielczego”
 • Tytuł laureata w kategorii „Najpiękniejsza Siedziba Banku Spółdzielczego”.
 • Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Gepardów Biznesu, która odbyła się 1 października 2008 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu „Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy”. W kategorii  „Najpiękniejsza Siedziba Banku Spółdzielczego” I miejsce i tytuł laureata otrzymał Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie.
 • Certyfikat „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”. Z przyjemnością informujemy, że Powislański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie otrzymał Certyfikat poświadczajacy zakwalifikowany do 100 najlepszych banków spółdzielczych w Krajowym Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”. W konkursie organizowanym co roku przez redakcję Miesięcznika Finansowego „BANK” i „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” oceniano najważniejsze wskaźniki finansowe banków
 • Tytuł laureata konkursu “Bank Spółdzielczy w służbie społeczności ”. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie laureatem konkursu “Bank Spółdzielczy w służbie społeczności ”. W uznaniu szczególnych zasług i troski o przyszłość społeczności lokalnej, swojej „małej Ojczyzny”. Poprzez działania na rzecz naszej lokalnej społeczności zyskujemy wśród naszych klientów miano banku przyjaznego, lubianego, otwartego na potrzeby innych.
 • Solidny Pracodawca 2007
  Powiślański Bank Spółzielczy otrzymał tytuł Solidny Pracodawca 2007 – w kategori ogólnopolskiej nagrody przyznawanej przez Grupę Media Partner. Tytuł przyznawany jest firmom, które oprócz dobrych wyników ekonomicznych dbają o rozwój swoich pracowników, prowadzą przemyślaną politykę kadrową, słowem-inwestują w kapitał ludzki. Kryterium, jakim kierowano się przy wyborze kandydatów, to przede wszystkim wskaźnik solidności zatrudnienia.
 • List gratulacyjny od Marszałka i Wojewody
  W dniu 11 stycznia 2008 roku Pani Prezes Irena Kopik uczestniczyła w spotkaniu samorządu rzemiosła z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Panem Janem Kozłowskim oraz Wojewodą Pomorskim Panem Romanem Zaborowskim. Spotkanie zorganizowała Pomorska Izba Rzemieślnicza w Gdańsku. Na spotkaniu Pani Prezes otrzymała  z rąk Pana Marszałka i Wojewody list gratulacyjny oraz słowa podziękowania we wsparciu sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

2007 rok

 • NAJLEPSZY BANK SŁUŻĄCY SPOŁECZNOŚĆI LOKALNEJ
  „Szczególne Wyróżnienie” w szóstej edycji konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej” Organizatorem konkursu był Krajowy Związek Banków Spółdzielczych. Na statuetce, którą odebrała podczas uroczystości wiceprezes Zarządu Powiślańskiego Banku Spółdzielczego Irena Kopik znalazły się słowa: ”W uznaniu szczególnych zasług i troski o przyszłość społeczności lokalnej, swojej „małej Ojczyzny”.
 • RANKING „GAZETY BANKOWEJ” – PBS DRUGI W KRAJU
  Drugie miejsce w rankingu „Gazety Bankowej„ Najlepszych banków spółdzielczych 2007”. Ranking ogłoszono w Magazynie Gazety Bankowej „Excludere”. Do pierwszego w klasyfikacji BS z Czarnkowa zabrakło PBS Kwidzyn jeden punkt. PBS osiągnął najwyższe noty wśród uczestników rankingu w kategorii dynamiki. Powiślański Bank Spółdzielczy rywalizował z 584 bankami spółdzielczymi w kraju.
 • PBS KWIDZYN WŚRÓD LIDERÓW
  Drugie miejsce w grupie 584 banków spółdzielczych w kategorii „ Najlepsze banki spółdzielcze” w ogłoszonym rankingu Rzeczypospolitej – dodatek ”Świat Pieniądza” (14.06.2007r.) PBS okazał się najlepszym spośród banków spółdzielczych zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości w Warszawie.
 • ELITA ZARZĄDZANIA
  Powiślański Bank Spółdzielczy z Kwidzyna zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Programie „Elita Zarządzania ‘2006”. Nasz Bank otrzymał tytuł „Spółdzielczy Zarząd Roku 2006”. Program „Elita Zarządzania ‘2006” skierowany był do szeroko pojętej spółdzielczości. Dlatego uczestniczyły w nim obok banków spółdzielczych także spółdzielnie mieszkaniowe oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

2006 rok

 • Wyróżnienie w I edycji konkursu „Gepardy Biznesu A.D. 2006” w kategorii „Najdynamiczniejszy Bank Spółdzielczy”. W tym samym konkursie w kategorii Człowiek Roku Sektora Banków Spółdzielczych dyplom za nominowanie i wyróżnienie otrzymał Mirosław Potulski, prezes PBS w Kwidzynie. Był on jednym z sześciu nominowanych
 • Trzecie miejsce w pierwszej edycji konkursu Bank Przyjazny Firmom organizowanym przez Grupę Media Bank.
 • Dyplom i statuetkę lidera banków spółdzielczych we wdrażaniu najwyższych standardów obsługi sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Tytuł laureata VII edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców w kategorii banków spółdzielczych otrzymał Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie

2005 rok

 • Bank ciągle umacnia swoją pozycję na rynku lokalnym oraz w całym sektorze banków spółdzielczych.
 • W VI rankingu organizowanym przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych ogłoszonym w lipcu br. w Głosie Banków Spółdzielczych w grupie banków o aktywach powyżej 100 mln zł Bank nasz zajął pierwsze miejsce jako najlepszy Polski Bank Spółdzielczy w 2005 roku
 • W Rankingu Świat Pieniądza ogłoszonym w czerwcu 2005 roku przez Rzeczpospolitą wśród 596 banków spółdzielczych pod względem wielkości sumy bilansowej zostaliśmy sklasyfikowani na 38 miejscu, na 12 wśród banków o największych zyskach oraz 16 miejscu w bankach o największej liczbie placówek

2004 rok

 • PBS laureatem VII edycji ogólnopolskiego rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”
 • miejsce w rankingu „Kwartalna ocena punktowa największych BS-ów w ramach zrzeszenia BPS” za IV kwartał (ex aequo z BS Wolbrom)
 • W IV edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” organizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Instytut Bankowości – przyznano Bankowi „Wyróżnienie specjalne” dla banku najbardziej lubianego przez swoich klientów wraz z godłem promocyjnym „Bank przyjazny dla przedsiębiorców”.
 • W rankingu Gazety Bankowej – „Najlepsze Banki Spółdzielcze w 2004” Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie zajął czwarte miejsce według sumarycznej oceny punktowej oraz dziewiąte w podrankingu dynamiki rozwoju i najwyższej efektywności
 • 5 miejsce w podrankingu efektywności i siły kapitałowej

2003 rok

 • 25 miejsce na 598 Banków Spółdzielczych w Rankingu „Rzeczypospolitej” w kategorii BS-y o największych zyskach oraz 22 miejsce w kategorii BS-y o największej liczbie placówek
 • nagroda w konkursie „Najbardziej przyjazny bank w Kwidzynie”
 • PBS laureatem godła promocyjnego „Bank przyjazny dla przedsiębiorców” organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw, Krajową Izbę Gospodarczą, Warszawski Instytut Bankowości

2002 rok

 • 36 miejsce na 600 Banków Spółdzielczych w Rankingu „Rzeczypospolitej” Świat Pieniądza
 • I nagroda w konkursie „Najbardziej przyjazny bank w Kwidzynie